ПреЗедент має залишатися хорошим, а стрілочників завжди знайдуть

Вчора аналізував одну закриту соціологію. Джерело надійне. Сторінок двадцять цифр.

Загальний висновок – у влади погані справи. Рейтинг потихеньку і стабільно падає, однак поки не обвалився. Але:

Рівень довіри падає стрімко. Це однозначно тенденція упродовж осені і грудня. У багатьох представників влади баланс довіри/недовіри за останній місяць погіршився удвічі. У прем’єра Гончарука падіння у вісім разів (!). Не так стрімко, як у інших, але помітно знижується баланс довіри/недовіри й у самого Зеленського. Що показово, у всіх «старих» політиків цей показник невтішний, але НЕ погіршується.

Постійно зменшується відсоток українців, які вірять у позитивні зміни впродовж найближчого року.

У запитанні «що змінилося на краще/гірше за останній рік» помітно просідає соціальний блок (тарифи, зарплати і таке інше).

На запитання «що саме може змусити вас вийти на протест» лідирують відповіді: погіршення матеріального стану, поступки перед Росією і зняття мораторію на продаж землі. Прогноз для влади невтішний. Економічний провал вже очевидний. До капітуляції перед Кремлем і масового продажу землі влада готується одночасно. Що ж, хочеться лише «привітати» мудре керівництво дилетантів і зрадників.

Неочікувані відставки двох голів обладміністрацій – перші «антикризові заходи» влади. Коли не можеш покращити ситуацію, єдине, що тобі залишається – «призначати» винних. А оскільки закінчення епохи бідності не передбачається і зобов‘язання перед Москвою взяті, чекаймо у найближче півріччя параду гучних відставок і кадрових чисток. ПреЗедент має залишатися хорошим, а стрілочників завжди знайдуть.

Михайло Басараб