німецький уряд не планує давати якусь відповідь на санкції

Американські санкції проти будівництва російського газогону завдають удару по німецьких та європейських підприємствах, заявив уряд ФРН. При цьому вони не зупинять будівництво, а лише затримають його, вважають в СДПН. Німецький уряд відкидає запроваджені США санкції проти “Північного потоку-2”

Німеччина виступає проти американських санкції, запроваджених проти будівництва російського газогону “Північний потік-2”. “Федеральний уряд відкидає такі екстериторіальні санкції. Вони завдають удару німецьким та європейським підприємствам та втручаються у наші внутрішні справи”, – заявила вранці у суботу, 21 грудня, заступниця речника німецького уряду Ульріке Деммер (Ulrike Demmer), цитує агенція dpa.

З огляду на переговори між Україною та Росією щодо транзиту російського газу через Україну до ЄС “такі американські заходи, які передусім покликані захищати Україну, є особливо незрозумілими”, додала представниця уряду.

Водночас німецький уряд не планує давати якусь відповідь на санкції з боку США. За словами координатора уряду з трансатлантичного співробітництва Петера Баєра (Peter Beyer), американські санкції спрямовані не проти ФРН, а проти приватних підприємців. “Тому Німеччина не вживатиме заходів у відповідь. Якби таке сталося, то лише на європейському рівні, але й цього не буде”, – заявив він.

Не згодні із санкціями проти російського газогону і в Соціал-демократичній партії Німеччини (СДПН). “Цей односторонній крок є тягарем для двосторонніх відносин. Запроваджені США санкції не завадять завершити роботу щодо “Північного потоку-2”, натомість лише затримають її”, – наголосив зовнішньополітичний речник СДПН Нільс Шмід (Nils Schmid).

DW.COM

Як повідомлялося, 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів “Північний потік-2” та “Турецький потік”. Під штрафні заходи потраплять судна, які займаються прокладкою труб для цих газогонів, а також громадяни, які мають відношення до роботи цих суден. Зокрема, штрафні заходи передбачають заборону на в’їзд в США. Крім того, будь-які активи цих компаній, що знаходиться на території США, будуть заморожені. Міністерство фінансів США уточнило, що санкції набувають чинності негайно.

Нагадаємо, що над проєктом “Північний потік-2” працює низка російських і європейських компаній. Газопровід має бути прокладений дном Балтійського моря паралельно з уже діючим “Північним потоком”. Усі країни, у територіальних водах яких проходитиме “Північний потік-2”, вже надали дозволи на його прокладення. Загальна протяжність газопроводу складає 1230 кілометрів, з них в німецьких територіальних водах проходять 58.