Вендінговий бізнес на кавових автоматах: чи вигідно?

Продаж послуг через автоматизовані системи називається вендінгом. В нашій країні через вендінг реалізують каву, снекову продукцію, шоколад, газовані напої — ця продукція користується популярністю у населення. Апарати для приготування кавових напоїв встановлюють у багатолюдних місцях, наприклад, супермаркетах або бізнес-центрах, щоб співробітники і клієнти мали можливість випити горнятко запашної кави в будь-який час.

Що важливо знати при відкритті бізнесу на кавових автоматах?

Щоб продавати апаратну каву необхідно придбати або взяти в оренду автомат. При оренді кавоварки доведеться дотримуватися умов контракту, закуповувати витратні матеріали у певного виробника, ціни на які часто завищені. Якщо підприємець не знає пропускної здатності торгового місця і невпевнений, як буде продаватися напій, апарат краще орендувати.

Установка власного автомата більш рентабельна. Можна вибрати будь-якого постачальника товарів, відмовившись від закупівлі брендової кави, що знизить собівартість кожної проданої чашки напою. Імпортні апарати, закуплені в Німеччині, Іспанії чи Італії, відрізняються високою надійністю, тому більшість підприємців віддають перевагу саме їм. Але у них є істотний недолік — висока ціна, яка непомірно висока для підприємців-початківців. Тому при запуску вендінгової справи бізнесмени купують європейські апарати, що були в користуванні, або аналоги з Китаю або Кореї.

Для залучення постійних клієнтів важливо, щоб автомат готував смачну каву. Апарат, розміщений в прохідному місці, щомісячно потребує близько 20 кг видаткових продуктів, 300 літрів води, пластикові або паперові стаканчики. Для залучення постійних клієнтів бажано, щоб усі інгредієнти були високої якості, а кава варилася з відмінними смаковими характеристиками.

Необхідні документи і вибір податкової системи

Якщо бізнесмен придбав один або кілька кавових апаратів і збирається обслуговувати їх самостійно, зареєструвати свою діяльність вигідніше як ФОП. Коли бізнес піде в гору і виникне необхідність у наймі персоналу, доцільно відкривати товариство з обмеженою відповідальністю.

У підприємця, який відкрив ФОП або ТОВ, є кілька варіантів вибору системи оподаткування:

 • Спрощена система (3-тя група): 5% від обороту
 • Загальна система: 18% доходи за вирахуванням витрат

Якщо підприємець не може підтвердити свої витрати та доходи (на апараті не встановлено касове обладнання), вибір першого варіанту оподаткування оптимальний. Коли є можливість підтвердити всі витрати і доходи — підійде друга схема.

Як вибрати місце для установки апарату?

Для встановлення кавового апарату підходять місця з високою прохідністю і зоною очікування, постійно заповненою людьми. Наприклад, для установки кавоварки підійде приміщення залізничного і автовокзалу, зупинка громадського транспорту, автосервіс, торговий центр, поліклініка, хол інституту або якої-небудь адміністрації.

Вендінг в торговому центрі

Торговий центр — ідеальне місце для вендінгових апаратів

Коли буде обрано прохідне місце, до апарату можуть вибудовуватися черги. За таких умов важливо, щоб машина готувала напої швидко, зберігаючи смакові характеристики кави на тому ж рівні. В хорошому місці апарат готує за день 80-100 стаканчиків кави, приносячи дохід власнику бізнесу в розмірі 30-50% від вартості напою. При низьких обсягах продажів прибуток власника помітно нижчий — 10-20% від ціни склянки кави.

Щоб поставити апарат у вибраному приміщенні, необхідно домовитися з його адміністрацією про оренду 1 метра площі та охорони кавомашини.

Технічне обслуговування кавомашини

Для забезпечення безперебійної роботи автомата з кавою його необхідно заправляти кавовою сировиною, ремонтувати і вилучати гроші. На початковій стадії проекту машину обслуговують щодня: перевіряють роботу всіх механізмів, подачу інгредієнтів, очищають від пилу і бруду. Згодом частоту візитів знижують до разу в два дні, а після змінюють розхідники один раз в три дні.

Кавовий апарат

У день сервісний спеціаліст відвідує в середньому десять точок продажів, перевіряє стан автомата, дістає виручку в дрібних купюрах і монетах

Вимоги до витратних матеріалів

Щоб апарат готував смачну каву, інгредієнти краще закуповувати високої якості. Навіть якщо стаканчик напою коштуватиме на 2-3 гривні дорожче, смачна кава приверне значну масу клієнтів.

Витратні матеріали, які необхідно регулярно поповнювати:

 • Різноманітні склади кави.
 • Цукровий пісок.
 • Сухі вершки в гранулах.
 • Вода.
 • Пластикові або паперові стаканчики.
 • Розмішувачі для цукру.

Більшість кавових автоматів не потребують підключення води — вона заливається всередину машини. Воду краще заливати очищену. Деякі підприємці намагаються заощадити, наливаючи воду з-під крана, чим сильно псують смак напоїв. Витратні матеріали купляють у спеціальних магазинах, де продають сировину для вендінгу — звичайну каву насипати в автомат не можна.

Як вибрати апарат?

Досвідчені бізнесмени прийшли до висновку, що для прибутковості вендінгового бізнесу необхідно взяти в оренду/придбати і обслуговувати не менше 5 апаратів з кавою. Спочатку варто взяти в оренду один апарат і оцінити його роботу. Після цього в прохідних місцях встановлюють ще кілька кавоварок, не чекаючи окупності першого автомата.

Також фахівці не рекомендують купувати автомати, що були у вживанні, людям, які не мають досвіду в їх ремонті і наладці. Новий апарат буде на гарантії, а б/у кавоварку доведеться ремонтувати своїми силами. У середньому, кавовий автомат виходить на прибуток вже через рік роботи.

Можливі ризики та перспективи бізнесу

Перше, чого повинен побоюватися підприємець-початківець, це псування майна хуліганами. Щоб мінімізувати ці ризики, апарати слід розміщувати всередині приміщення, що охороняється. Якщо прийнято рішення встановити вуличний кавовий автомат, його можна застрахувати від псування та пошкоджень.

Місце, на якому встановлена кавомашина, може виявитися недостатньо багатолюдним. Якщо протягом 2-3 місяців апарат не вийшов на прибуток, переносіть його в інше місце.Вважається, що автомат з кавою приносить більший дохід, якщо поруч з ним встановити апарат з продажу снекової продукції: шоколадних батончиків, печива, горіхів, солодощів. Людина вип’є кави, а заодно і перекусить.

Вибір кави

Запропонуйте клієнтам великий вибір кавових напоїв — щоб кожен зміг знайти свій улюблений

Незважаючи на насиченість ринку сьогодні у багатьох навчальних закладах або офісних приміщеннях автомати з приготування кави не встановлені. Якщо жителі мегаполісів звикли до наявності таких апаратів в місцях скупчення людей, жителі регіонів тільки недавно познайомилися і полюбили апаратну каву, тому регіональний вендінг має хороший потенціал для розвитку.

Розрахунок витрат та прогноз окупності

Щоб розібратися з витратами на розміщення апарату, необхідно зробити розрахунки. Вартість одного нового апарату в залежності від характеристик коливається в діапазоні 70-150, б/у — від 15 до 100, оренда кавомашини — 500–1 тис. грн. в місяць. Ціна оренди квадратного місця у вестибюлі офісної будівлі або торговому центрі від 200 до 2 тис. грн., витрати на інгредієнти — 1-3 тис. грн. Якщо на перших порах обслуговувати апарат самостійно, можна заощадити на оплаті праці обслуговуючого персоналу.

Таблиця: початкові витрати

Вид обладнання Нове Б/у Оренда
Вартість устаткування ( грн. ) 70 000-150 000 15 000 – 100 000 200-2000
Додаткові витрати (тис. грн.) 2-5 2-5 2-5
Разом в перший місяць (тис. грн.) 72-155 17-105 2,2-7

 

Щоб вендінговий бізнес приносив стабільний прибуток, необхідно дотримувати наступні умови:

 • Собівартість 1 кавового напою не повинна перевищувати 3-4 гривень.
 • Вартість готового стаканчика кави повинна бути не менше 10-15 гривень, тобто торгова націнка на одну порцію повинна становити 7 гривень і більше.
 • Необхідно, щоб у день продавалося не менше 20-30 порцій напою, а краще — від 50 шт.

На підставі наведених даних проводиться розрахунок можливого доходу. Якщо брати мінімальні показники рентабельності (20 напоїв в день і ціною в 10 грн.), денна виручка повинна становити не менше 200 грн., з яких 60 грн. – тільки собівартість напоїв. В місяць дохід з одної кавоварки повинен бути 30*200 = 6 тис. грн. і більше. При невеликих обсягах продажів додаткові витрати (оренда, сировина) вдасться тримати на низькому рівні в межах 3-5 тис. грн., і вже в перші місяці встановлення апарату можна отримувати хай невеликий (1-3 тис. грн.), але стабільний прибуток.

Таблиця: плюси і мінуси організації вендінгового бізнесу в Києві та областях

  Київ Райони
Плюси
Багато місць великого скупчення людей;
Популярність кавових апаратів серед жителів;
Високий рівень зарплат, великий попит на каву;
Велика торгова націнка;
Багато організацій, що продають і обслуговують кавоварки;
Легко придбати витратні матеріали.

Зростаюча популярність кавових автоматів;
Дешева оренда;
Низька конкуренція;
Мало кавових апаратів, великий потенціал для розвитку бізнесу.
Мінуси
Дорога оренда;
Високий рівень конкуренції;
Ризики рейдерських захоплень.

Маленькі зарплати, попит на каву нижчий, ніж у мегаполісах;
Відсутність точок продажів кавових автоматів, сервісного обслуговування;
Ніде купити витратні матеріали;
Маленька торгова націнка при такій же собівартості.

Відгуки підприємців

Хоч якийсь прибуток починає капати після продажу 30 склянок напою в добу. Якщо менше — рахуй, що працюєш в мінус.

Karas

http://work-place.net/?p=1531

З приводу оренди. Часто відбувається так, що один автомат, встановлений в хорошій точці, частково компенсує оренду автомата, встановленого в гіршій точці. Адже важливий загальний дохід зі всіх автоматів. Особливо це простежується влітку. Буває так, що в одній точці продажу влітку падають на 30%, а в іншого особливо на виробництвах — ні. Природно, орендодавець на першій точці, не збирається знижувати оренду на літо, прибирати автомат теж сенсу немає адже продажі йдуть і впали лише тимчасово. Якщо говорити простою мовою — автомати працюють на вас і один на одного.

Milma

http://veq.ru/forum/topic.aspx?topic_id=1064

З власного досвіду: якщо є ресурс, щоб поставити їх у великій кількості, то гра варта свічок. Якщо ні, то 1-5 автоматів великих грошей не принесуть. Один автомат — це утопія. Будеш носитися його заправляти, а грошей на гарне пиво ))))
Став в офісних центрах, на поверхах, в супермаркетах, якщо є ігрова зона (типо ельдорадо, наприклад), заправки, як показала практика, не самий кращий варіант )))

soner

http://www.biznet.ru/topic67812.html

Відео: чи вигідно відкривати бізнес на кавових апаратах?

В останні роки бізнес з встановлення кавових автоматів процвітає: відпрацьовані всі аспекти, налагоджені поставки автоматів та кавових інгредієнтів. Однак рівень конкуренції все ще нижче середнього — це означає, що новачкові легко увійти в бізнес і почати заробляти на вендінгу.

Купити каву в автоматі — легко, зручно, швидко. А якщо смак напою опиниться «на висоті», до автомата вишикується натовп постійних відвідувачів, які будуть приносити власникові стабільний щомісячний прибуток.

https://bizua.org/2285/vendingovij-biznes-na-kavovyh-avtomatax-chi-vigidno