Окупанти засипали залізницю біля Донецька, щоб їздити танками

Російські окупанти на північному сході Донецька засипали залізничні колії, щоб було зручно діставатися лінії фронту, зокрема танками Фото: Радіо Свобода Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на матеріал Радіо Свобода.

Російські окупанти на північному сході Донецька засипали залізничні колії, щоб було зручно діставатися лінії фронту, зокрема танками

Окупанти засипали залізницю біля Донецьк…

Фото: Радіо Свобода

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на матеріал Радіо Свобода.

“До війни ніякого проїзду тут не існувало, тому що неподалік знаходився міст – Путилівський шляхопровід. Під час боїв за Донецький аеропорт цей міст, по якому бойовики завозили техніку і озброєння в район ДАП, був підірваний”, – йдеться у повідомленні.

Зазнаяається, що вперше свіжа, насипана поверх рейок дорога з’являється на супутникових картах у лютому 2015 року, після підриву Путилівського мосту.

На знімках різних років видно, як насип росте. Наразі відомо, що переїздом користуються російські збройні формування: це одна з трьох доріг, що поєднує основну частину окупованого Донецька з його північно-західною частиною, яка безпосередньо примикає до лінії розмежування.

Ці фото зроблені у травні 2021 року.

Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода

“Тут перекидали гусеничну техніку у березні 2021 року, коли почалося загострення на лінії фронту”, – йдеться у повідомленні.

З наведеної у матеріалі схеми видно, що крім насипаної за час війни дороги, залишається ще два шляхи у протилежну частину окупованого міста.

Фото: Радіо Свобода

“Один з них – на самому півдні цієї схеми (вулиця Славіна, але вона надто віддалена від центру). Залишається розв’язка між вулицею Гірничною та вулицею Артемівською, що являє собою міст, який так само уразливий, як і зруйнований Путилівський. Тож новоутворений шлях, про який йдеться, – стратегічний, у разі активізації боїв у цій частині міста”, – зазначають матеріалі.

Нагадаємо, що на окупованій Донеччині залізничники розпродають майно Донецької залізниці, а саме – локомотиви і вагони.