Відрахуємо  для обіцяного за звичаєм три роки

 

Було таке – «журналістський десант» влітку 2017 року в Новоукраїнку. Нині пройшло вже більше трьох років. А влітку 2020 коли десанту журналістів з обласного центру минуло рівно три роки, ніби на замовлення до Новоукраїнки прибула знімальна група обласного телебачення зняти черговий сюжет про міста області з циклу «Недалечко».

https://www.youtube.com/watch?v=-m12GZSLpq4

Знову найбільшим цвяхом рекламної програми міста глядачам показують руїни млина купця Варшавського. Але тільки руїни та байки про реконструкцію, яка триває вже більше чверті століття! Час немалий, але чомусь  принадою міста слугують лише балачки – колись і зараз.

А  далі сюжет про місто Новоукраїнку дивним способом перемістився чомусь не лише за його межі, а навіть за межі Новоукраїнської ОТГ. Дивно і не зрозуміло чому. Згадали  славного хлібороба Олександра Гіталова Камишувате якого нині в Рівненській ОТГ, а відпочивати покликали на ставок в сусідню Малотимошівську ОТГ. А є  ж на території  цієї ОТГ пристойна база відпочинку «Скіфія» під Воронівкою.  Чи на телебаченні журналісти недолугі, чи в Новукраїнській ОТГ крім руїн  більше як столітнього млина дивитися немає на що? Чомусь і  шанованого міського голову та голову ОТГ цього разу  зігнорували і не запросили в кадр. От він би знову нарозказував… А так журналістам довелося самим переповідати байку про реставрацію старого млина та його історію, про готельний комплекс та тенісні корти.

Наступний телесюжет показали ще через пару місяців – і знову  показують млин і розповідають історичну довідку, але цього разу знову не з мером Олександром Корінним, а з директором музею Миколою Геращенком. Така ритуальна рекламна процедура в Новоукраїнці триває вже практично, вибачте за повтор, більше двадцяти п’яти років. А з окремих роликів чуємо, що зберегли міські автобусні маршрути( а що їх треба було закрити?), запустили довгоочікуване і давно обіцяне соціальне таксі(аж одне). А про відремонтовані дороги повна мовчанка, і лише реклама певних відрізків новоукраїнських тротуарів. А потім  ще галас навколо фонтанів.

Найбільш вражаючим у Новоукраїнці крім розрекламованих спортивних майданчиків при її багатомільйонному бюджеті, мабуть, якщо уважно покопатися є розміри чиновницьких зарплат. У міського голови Новоукраїнки, він же голова ОТГ та  Всеукраїнської Асоціації ОТГ (безоплатна громадська посада) середньомісячна заробітна плата з преміями і надбавками та іншими виплатами сягає приблизно 35 000. Як би ця цифра  була широко обнародувана перед черговими виборами, то претендентів на цю скромну посаду було набагато більше. А то нудьгує на виборах Олександр Олександрович, і не тому, що голосувати приходить менше 20% виборців, а тому що претендентів малувато. А обирає його всього трохи більше 2500 виборців громади, де мешкає за різними даними не то 20 000, не то 24 000 мешканців. Число голосуючих яскравий приклад авторитету влади. А каденція не три роки чекання обіцяного громаді та журналістам, а цілі п’ять.

А тим часом Кіровоградська обласна прокуратура затвердила обвинувальний акт  у кримінальному провадженні стосовно міського голови одного із міст Кіровоградщини, за фактом службової недбалості ( ч. 2  ст. 367 КК України).

Наразі досудове розслідування щодо посадовця завершено. Обвинувальний акт направлено до суду.

За версією слідства, при виконанні поточного ремонту дорожнього покриття у місті керівник підрядної організації безпідставно завищив вартість фактично виконаних ремонтних робіт. В свою чергу, підозрюваний, контроль за відповідністю обсягів та якості виконаних робіт не забезпечив, підписав акти виконаних робіт не перевіривши  достовірність відомостей, спричинивши тим самим тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді матеріальних збитків на загальну суму понад 300 тис грн.

У разі доведення вини посадовцю загрожує до п’яти років ув’язнення.

Досудове розслідування проводили слідчі Добровеличківського відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області.

І це місто Новоукраїнка…

 

Максим Буцалюк