Довженко-Центр урочисто відкрив Музей кіно

12 вересня Довженко-Центр урочисто відкрив Музей кіно. В церемонії відкриття взяли участь генеральний директор Довженко-Центру Іван Козленко, співкуратор виставки ВУФКУ: Lost & Found Станіслав Мензелевський, керівниця Музею кіно Олена Гончарук та виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів. Подію відвідало понад 1000 гостей. 

Виставка ВУФКУ. Lost&Found, реалізована за підтримки Українського культурного фонду, присвячена діяльності Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ, 1922-30 рр.) – державної організації, яка об’єднала кіностудії Одеси, Ялти і Києва, розвинула виробництво, дистрибуцію, рекламу та освіту в сфері кіно та сформувала успішну українську кіноіндустрію. 

Експозиція виставки, розміщена на двох поверхах Довженко-Центру загальною площею 1500 кв. м,відкрила першим відвідувачам історію одного з найуспішніших проектів, який було знищено та забуто майже на століття.

У день офіційного відкриття Музею кіно на Сцені 6 відбувся показ рідкісного фільму Нариси радянського міста (1929) із саундтреком у виконанні відомого електронного гурту з Дніпра DZ`OB наживо. Фільм, знятий одним із піонерів української документалістики, режисером Дмитром Дальським на базі Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ), глядачі побачили вперше за 90 років.

Родзинкою відкриття стало аудіовізуальне шоу “КіноОко” – відео-арт проєкції на фасаді Довженко-Центру. Відеоарт створено Vj Max Poberejskyy на основі авангардистських фільмів ВУФКУ а музичний супровід наживо виконав дует Ptakh_Jung, який розташувався на даху третього поверху.

Свої екпонати для виставки надали провідні українські музеї та архіви: Кіноархів та Фільмофонд Довженко-Центру, Національний художній музей України, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Державний Політехнічний Музей, Музей Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, Музей книги і друкарства України, Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка – філія Національного музею Тараса Шевченка, Національний музей медицини України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Книжкова Палата України.

Технічні партнери: Front Pictures, Bigtab Touch Panels

Партнер відкриття – італійське ігристе San Mare. San Mare. Spirito Italiano.

Інформаційні Партнери:UA: Суспільне мовлення,Тиждень,Левый Берег – LB.UA,НВ,L’Officiel Ukraine,WASWayTVhromadske.ua.

Генеральний радіо партнер: Країна FM

В рамках виставки на відвідувачів чекає також насичена паралельна програма Музею кіно, присвячена періоду Всеукраїнського фотокіноуправління.

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.