Новітня зброя України

На заводі “Маяк” розробили і впровадили дрібносерійне виробництво нових високоточних далекобійних патронів 12,7х114 HL, здатні пробити броню БТР або пошкодити гусеницю танка на відстані до 3 км. Як повідомляє Defense Express, в основу розробки лягла ідея використовувати кулю 510 калібру (12,95 мм) в гільзі від патрона 14,5х114, що дає можливість поєднати високу точність 12,7 мм кулі з великою дальністю і бронебійними.

Нові патрони виготовляються в двох варіантах: антиматеріальному — 12,7х114 HL (куля БС, 55г) і високоточному, снайперському — 12,7х114 HL (куля 750gr Solid Match). Обидва боєприпаси призначені для використання в високоточному снайперському мультікаліберному комплексі “Володар горизонту”.

Використання нових патронів дає можливість українській снайперській гвинтівці мати значно меншу, ніж у великокаліберних аналогах (14,5 мм) масу (до 15 кг) і довжину (до 1,6 м загальна, при довжині ствола до 1000 мм). При цьому “Володар горизонту” має на 30% менший імпульс віддачі і на 40% збільшену настильність і бронепробиваємість на всіх дистанціях стрільби.

Використання високоякісних матчевих стовбурів, куль і сучасних видів гвинтівочних порохів провідних американських компаній дозволило досягти стабільної купчастості менше 1 МОА.

Як зазначив головний конструктор заводу “Маяк” Олександр Гордєєв, мультикаліберна гвинтівка “Володар горизонту” і патрон 12,7х114 НL розроблені за участю провідних снайперів України, інженерів компанії “Володар горизонту”, заводу “Маяк”, зарубіжних компаній Bartlein Barrels Inc. (USA) і АRC Ballistics (UK).

На підприємстві вважають, що за сукупністю бойових характеристик їхні патрони 12,7х114 HL є найпотужнішими снайперсько-антиматеріальними патронами сучасності.

В Україні створена “Піхотна гармата” Нічний хижак “(ППНХ)

Ще одна новорічна новина від заводу “Маяк”: на підприємстві розробили гвинтівку “Нічний хижак” під патрон 14,5х114 на основі змінного ствола великокаліберного кулемета Владімірова. Про це повідомляє прес-служба київського підприємства.

Елементи конструкції були виготовлені на звичайних універсальних токарних і фрезерних верстатах без спеціального оснащення і звичайними інструментами, забезпечує низьку собівартість виробу.

Тактико-технічні характеристики гвинтівки “Нічний Хижак”: вага, кг — 32,96; вага без глушника, кг — 22,29; вага глушника, кг — 10,67; довжина без глушника, зі складеним прикладом, м — 1,7; довжина з глушником, з розкладеним прикладом м — 2,47; калібр, мм — 14,5; боєприпас — 14,5х114, максимальна прицільна дальність, м — 4000; кучність, кутових хвилин — 1,0; приціл — будь-який, що обумовлено відсутністю сильної віддачі.

“З огляду на те, що дана розробка почала втілюватися на прохання наших воїнів, які брали участь в бойових діях проти російської армії, було прийнято рішення назвати її “Піхотна гармата “Нічний хижак”, скорочено — ППНХ “, — зазначає прес-служба “Маяка”.