Російсько-українська війна. Потрібно вивчати досвід інших країн, щоб ніколи його не повторити

25 років Боснія і Герцеговина живе по тимчасовому мирному договору, який після трьох тижнів складних переговорів на американської військової базі біля Дейтону підписали президенти Сербії, Хорватії та Боснії. Про це нагадала експерт Наталя Іщенко із “Балканського оглядача”, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо.TV.

Вона нагадала, що воюючі сторони під тиском Сполучених Штатів домовилися жити в формально спільній державі, але фактично розділеної на два т. зв. ентитета та на три конституційних народи.

“Передбачалося, що боснійці, серби та хорвати невдовзі домовляться між собою і облаштують спільну державу через обрані демократичні інституції так, які вони вважають за потрібне. Але і через 25 років Боснія і Герцеговина так і продовжує керуватися Конституцією, яка не була ухвалена парламентом чи на референдумі, а була частиною мирних Дейтонських домовленостей”, – зазначила Іщенко.

Вона підкреслила, що в країні досі перебувають міжнародні сили із підтримки миру – наразі це контингент Європейського Союзу. Періодично то хорватські, то сербські політики висловлюють обурення нинішнім станом речей, боснійські ЗМІ кожного року в ці дні пишуть про те, що “Дейтон так і не запрацював”, але нічого не змінюється.

“Україні потрібно ретельно вивчати цей досвід з однією метою – щоб ніколи його не повторити”, – закликала Іщенко.