Туреччина готова розпочати виготовляти безпілотники в Україні

Україна в рамках домовленості з турецькою компанією Bayraktar про розміщення в країні виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА) шукає відповідний майданчик для такого підприємства, повідомив віце-прем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Про це інформує “Інтерфакс-Україна“.

“Турецька сторона готова зробити інвестицію. Їм від нас необхідна площадка з відповідними вимогами, на якій вони побудують підприємство, яке в підсумку потім буде виробляти ці апарати”, – сказав він.

Уруський уточнив, що такий змінений підхід турецька сторона представила недавно, а раніше вона готова була розмістити виробництво на одному з підприємств “Укроборонпрому”.

Віце-прем’єр додав, що на підприємстві Bayraktar в Україні будуть працювати українські інженери та конструктори, і воно отримає право продажу БПЛА як на українському, так і на інших ринках.

Уруський також повідомив, що розглядається можливість спільного виробництва з Туреччиною пересувних протитанкових ракетних комплексів і організація спільного підприємства з виробництва в Туреччині авіаційних двигунів, як для БПЛА, так і для вертольотів і можливого турецького перспективного бойового літака.

Віце-прем’єр підкреслив, що загальний принцип: “якщо їх продукція – то локалізація у нас, наша продукція – локалізація у них”.

“Передбачаємо, що буде створено кілька спільних підприємств, в тому числі в морській тематиці”, – сказав Уруський. Він зазначив, що Міноборони України зацікавилося турецькими корветами, детальний переговорів ще не було, але перший корвет може бути побудований в Туреччині, а решта вже на українському підприємстві.

Нагадаємо, під час візиту президента України Володимира Зеленського в Туреччину минулого тижня було укладено рамкову міжурядову військову угоду і підписаний меморандум між Міноборони України та Держагентством з питань оборонної промисловості Туреччини про проекти в сфері оборонно-промислових проектів.

Україна закупила в 2019 році для ЗСУ і провела випробування турецькі ударні оперативно-тактичні БПЛА Bayraktar TB2. Вони будуть оснащені високоточними авіабомбами MAM-L турецької Roketsan. Крім того, закуплено високоточні легкі MAM-L і інші високоточні боєприпаси, йдеться у повідомленні.

Обсяг і деталі контракту офіційно не озвучувалися. За даними з відкритих джерел, обсяг контракту склав $ 69 млн, українському замовнику буде поставлено 6 БПЛА, 2 станції управління, 200 од. ракет, а також запчастини до безпілотної техніки.