В демократичному суспільстві особливу небезпеку складає політична корупція

Корупція є однією із найбільших проблем сучасного світу.
Вона руйнує державу і перешкоджає її вільному соціально-економічному розвиткові.
В демократичному суспільстві особливу небезпеку складає політична корупція.
Суть її полягає в тому,що народні обранці зловживають владою і діють всупереч інтересам тих,чиї права і свободи вони повинні захищати.
Найбільш поширеним методом боротьби з політичною корупцією є висловлення недовіри окремому депутату,або усьому представницькому органу і проведення нових виборів.
Корупція існує і в органах виконавчої влади, де вона виражається в зловживанні владою в корисних цілях ,протекціонізмі і хабарництві.
Досить ефективним у боротьбі з такою корупцією може бути парламентський і прокурорський контроль,хоча останній ,у зв’язку з проведеною реформою прокуратури ,у нас уже практично відсутній.
Існує корупція і в органах судовоі влади і подолати її можна лише шляхом вдосконалення системи взаємного контролю трьох гілок влади і зміни принципів відбору і позначення суддів на відповідні посади.
Найбільш ефективно боротися з корупцією на місцевому рівні можна шляхом підвищення політичної активності громадян і делегування до представницьких органів місцевого самоврядування осіб,які користуються найбільшою довірою у мешканців територіальних громад.

В Україні наближаються місцеві вибори і кожен з нас має подумати про те,кого саме він хотів би бачити представником своїх інтересів в органі місцевого самоврядування і звісно ,що усі ми маємо докласти максимум зусиль для того щоб провести максимальну кількість людей,які користуються довірою громадян ,до представницьких органів місцевого самоврядування.
Це дасть можливість налагодити ефективний контроль за діями виконавчої влади і знизити рівень корупціі на муніципальному рівні .
В майбутньому за таким самим принципом потрібно буде обрати парламент і Президента України.
Ми маємо пам‘ятати ,що обрані нами президенти і депутати є дзеркальним відображенням усього нашого суспільства і якщо ми хочемо якісних і позитивних змін ,то маємо взяти активну участь у виборах і подбати про те,щоб у вищих ешелонах державної влади і місцевого самоврядування у нас були представлені найбільш достойні члени нашого суспільства.
Олег Березюк,директор Інституту глобальної політики і права