Чия перемога необхідна Україні?

Трамп чи Байден? Чия перемога необхідна Україні?

Що ближче 3 листопада – день виборів Президента США – то більше напруження передвиборчих перегонів. Від результату цих виборів залежатиме напрямок розвитку США на десятиліття вперед. І це матиме великий вплив на всю планету.

То який результат буде кращим для України? Трамп чи Байден? Про це аналітична стаття Володимира Щербини на “Народному Оглядачі”. Ось фактаж.

1. Байден був віце-президентом США, коли почалась російська агресія. Адміністрація Обами займалась «перезавантаженням стосунків з Росією», тож не стала жорстко протидіяти відвертому порушенню міжнародного законодавства. Олександр Турчинов згадував, як «американські партнери» просто такі «викручували руки», вимагаючи не чинити спротив у Криму. І таким чином дали повну свободу дій агресорові. Коли почалась війна на сході України, то американська адміністрація почала потроху допомагати, але не зброєю, а іншим військовим обладнанням – яке само собою теж потрібно, але ж на постачання в Україну летальної зброї Обама наклав вето. Були введені окремі санкції, над якими «сміялись Іскандери».

Коли Президентом став Дональд Трамп – він зняв обамівське вето, і в Україну пішла летальна зброя, зокрема славнозвісні «Джавеліни». А обсяг санкцій поступово збільшується.

Якщо Обама з Байденом «висловлювали занепокоєння» і прагнули «перезавантаження стосунків з Росією», то Трамп реально допомагає Україні.

2. У своїй програмі Байден збирається (нібито заради боротьби за екологію) зупинити видобуток нафти та газу в США і до 2030 року повністю перейти на «нові енергетичні джерела», які ще не винайдені. Тобто він збирається зруйнувати наявну енергетичну інфраструктуру, не створивши нової. Це викличе відхід зі світового ринку американської нафти та скрапленого газу, зростання ціни на енергоносії, повернення Росії на ринки, і отримання Росією суперприбутків від торгівлі нафтою і газом. У Росії знову з’являться великі кошти на ведення війн, насамперед проти України.

Трамп своєю чергою «вибив» Росію з низки нафто-газових ринків, наклав санкції та повністю зупинив «Північний потік-2», чим позбавив РФ суперприбутків та невичерпного джерела коштів на війни. Байден же своєю енергетичною політикою фактично сприятиме поверненню РФ на ці ринки.

3. Великою небезпекою для України є імовірне створення так званого «континентального блоку» у складі Китаю, Росії та Німеччини. Такий неформальний блок поєднуватиме в собі велику кількість працюючих біороботів та великі фінансові запаси Китаю, німецькі високі технології та якість і російську здатність та бажання воювати будь-де за будь-що. Тобто в такому блоці росіяни будуть воювати за де-факто китайські інтереси, як свого часу кубинські добровольці воювали по всьому світу за де-факто радянські інтереси. Небезпека такого блоку ще й в тому, що він нав’язуватиме світові ультраіндустріальну модель суспільства, такий собі електронний концтабір китайського зразка. Протистояти такому блокові можуть орієнтовані на постіндастріал США, а також країни Міжмор’я, для яких це єдиний порятунок від російсько-китайської експансії.

Як ставляться Байден та Трамп до Китаю? Байден, як представник Демпартії, є ставлеником великих транснаціональних корпорацій, яким вигідно виводити виробництво в Китай з його дешевою робочою силою (і навіть рабами – в’язнями). На НО вже була стаття, яка пояснювала, чому так подібні бюрократи транснаціональних корпорацій та номенклатура радянського та китайського зразка. Тож Байден буде діяти на користь транснаціональних корпорацій, а відтак – Китаю. І не буде чинити спротив прагненню Китаю нав’язати всьому світові електронний концтабір.

Між іншим, а що то за дивні справи у сина Байдена з Китаєм? Чому після поїздки Джо Байдена до Китаю в якості віце-президента його синові прийшли величезні гроші з Китаю? За що?

Дональд Трамп увійшов у жорсткий клінч з Китаєм. Завдяки його політиці виробництва повертаються із Китаю в Америку. Тарифна політика ліквідовує нерівномірність торгівлі. Почалась справжня боротьба з промисловим шпигунством і порушенням Китаєм авторських та патентних прав. Трамп зацікавлений у підтримці союзників з протистояння китайській експансії.

4. Протистояти російсько-китайській експансії Україна має в союзі з близькими за духом країнами. Оптимальним є Міжмор’я – братство народів Центральної Європи, які вже колись разом творили Річ Посполиту, близькі за духом сусіди. Робота в цьому напрямку йде давно. Вже кілька років існує литовсько-польсько-українська бригада, побудована по стандартах НАТО. Литва та Польща надають допомогу у боротьбі з агресором. Нещодавно було оголошено про створення «Люблінського трикутника». Саме при Президенті Трампі учасник Міжмор’я Польща отримала минулого року безвізовий режим в США. При Трампі американські війська виводяться з Німеччини й передислокуються до Польщі та частково Румунії.

А от чи буде Байден підтримувати Міжмор’я, що протистоїть російсько-китайській експансії? Враховуючи його дивні зв’язки з Китаєм – дуже сумнівно.

5. Давно минули ті часи, коли Байден був представником респектабельної Демократичної партії. За останні роки Демократична партія США різко хитнулась уліво. Стан самого Байдена справедливо викликає занепокоєння, оскільки він вже неодноразово забував, куди балотується і де знаходиться. Тож у випадку його перемоги керувати насправді буде віце-президент. Десь за тиждень буде оголошено, хто саме буде віце-президентом. Практично всі претенденти на цю посаду – ліваки. Взагалі, в програмі Байдена купа нехороших слів: «економічний расизм», «чесний перерозподіл», «компенсація за рабське минуле та інституційний расизм» тощо. Демократична партія проголошує соціалістичну програму контрольованого виробництва та етатизму. Тому то Демократична партія стала ворогом середнього класу і проштовхує програму його знищення, натомість перетворення населення країни на «бюджетників» та «велферістів», якими легше маніпулювати.

Така політика призведе до нищення середнього класу та економічного застою. Погіршення економічної ситуації в США призведе до внутрішнього американського конфлікту, який може вилитись навіть у громадянську війну. При тому США не буде діла до подій у світі, чим одразу скористаються агресивні тоталітарні режими, зокрема й РФ.

https://www.ar25.org/…/tramp-chy-bayden-chyya-peremoga-kras…