«Укрбуд» вивів у тінь 26 млрд грн

Служба безпеки України (СБУ) викрила керівництво державної будівельної корпорації «Укрбуд» на мільйонних зловживаннях під час тендерів на зведення об’єктів зберігання та переміщення радіоактивних відходів на території зони відчуження. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Оперативники спецслужби встановили, що в оборудці залучені компанії «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж», які входять до складу «Укрбуду». Протягом 2017-2018 років ці компанії перемогли у низці держзакупівель, оголошених Чорнобильською АЕС та держпідприємством «Енергоатом».

Йдеться про будівництво 4 ядерних об`єктів у Чорнобильській зоні: централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем та радіаційного контролю і завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

Згідно з повідомленням, загальна сума тендерів на спорудження цих об’єктів становила 1,1 млрд гривень. Перевірка правоохоронців показала, що «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж» грубо порушили вітчизняне законодавство та виграли торги неправомірно: фірми вступили у змову для маніпулювання цінами й усунення конкурентів.

Крім того, будівельні компанії значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до необґрунтованого виділення понад 26 мільйонів гривень державних коштів.