Брехня глави НАБУ Артема Ситника

Спеціалізована антикорупційна прокуратура за погодженням з НАБУ зупинила розслідування у справі “Роттердам+” через відсутність експертизи, хоча директор НАБУ Ситник заявляв про багатомільярдні збитки для бюджету, посилаючись на дані експертизи. ЗМІ проаналізували заяви Ситника і з’ясували, що директор НАБУ говорив неправду і в інших справах.

Про це йдеться в статті на Depo.ua “Чому НАБУ бреше: ТОП-5 неправдивих заяв Артема Ситника”, передає Обозреватель.

“Схоже, що робити гучні неправдиві заяви є свідомою тактикою директора НАБУ – адже між заявою і його спростуванням через неповороткість слідства проходять роки, і мало хто згадає, що і коли говорив директор НАБУ”, – заявляють журналісти.

Так у справі “Роттердам+” Артем Ситник заявляв, що збитки на 15 млрд грн підтверджуються висновками експертизи, яка нібито є в матеріалах справи НАБУ. Сторона захисту надала висновки 4 українських державних і міжнародних інститутів, які це спростували. Інформацію про відсутність висновків експертизи про збитки підтверджував глава САП Назар Холодницький. Через 3,5 року після початку слідства, НАБУ погоджує з САП закриття справи саме через відсутність експертизи, яка підтверджує звинувачення.

Також Артем Ситник заявляв, що не продавав ділянку землі в окупованому Криму, яка була вказана в декларації за 2015-2019, і заперечував дії щодо її відчуження з січня 2015. Проте ЗМІ опублікували підтвердження, що ця ділянка була продана Ситником в 2017, були сплачені податки в бюджет РФ, а свідок у справі про корупцію Ситника Микола Надейко розповідав, як зустрічав на прохання директора НАБУ людей з грошима з окупованого Криму, які привезли їх за продану ділянку і ночували у Ситника.

12 лютого на засіданні антикорупційного комітету ВР і в інтерв’ю Ситник спростував заяву Головного рабина України Моше Реувен Асмана про нелегальне прослуховування НАБУ синагоги у справі Логвинського. Рабин звинуватив директора НАБУ у брехні і стверджував, що у нього є документи, що доводять факт прослуховування, і він їх надав Ситнику. ЄСПЛ заявив про незаконне приховане спостереження НАБУ у справі Логвинського і тиск на свідків.

Також Ситник сказав неправду про листування обвинувачених у справі Гладковського і “Укроборонпрому” і детективів НАБУ. Ситник заявив, що в документах, переданих ГПУ в НАБУ, цього листування не було. Однак ЗМІ опублікували документи, що підтверджують, що НАБУ отримало матеріали листування, що підтверджено підписом начальника детективів Андрія Калужинського. Керівник САП Назар Холодницький заявив, що Ситник був обізнаний про протиправні дії своїх підлеглих.

Брехнею були і заяви Ситника під час виступу в парламенті, де він спростував інформацію про наявність у агента НАБУ “Катерини”, обвинуваченої у справі про провокацію дачі хабара чиновникові міграційної служби, елітних будинків та авто, оформлених на її близьких родичів. ЗМІ оприлюднили документи, які підтверджують, що елітна нерухомість і дорогі авто дійсно належать членам сім’ї співробітниці НАБУ.