В українських ЗМІ недостатньо матеріалів на наукову та медичну тематику

82% журналістів вважають, що в українських ЗМІ недостатньо матеріалів на наукову та медичну тематику. Про це свідчать результати анонімного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації разом з Inscience 1–13 липня 2020 року.

Основними джерелами інформації при підготовці матеріалів про науку, медицину та здоров’я опитані журналісти назвали коментарі медиків, науковців та експертів (80%), офіційні джерела (63%) і дані громадських організацій (56%).

«Серед основних складнощів, які заважають писати на наукові та медичні теми, журналісти вказали закритість лікарів та наукових працівників до співпраці з медіа, відмову давати коментар, малу кількість українських джерел інформації про дослідження та складність термінології», – йдеться в повідомленні.

Водночас 23% опитаних журналістів розповіли, що мають власний пул українських вчених та медиків доказової медицини, до яких вони можуть звернутися за коментарем. Натомість 43% медійників повідомили, що при написанні матеріалів на ці теми консультуються зі своїми знайомими, які працюють лікарями чи науковцями.

Крім того, 17% опитаних журналістів вказали коментарі політиків як одне з основних джерел інформації при підготовці матеріалів про науку, медицину та здоров’я.

Дослідження проводилося методом анонімного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку надсилали потенційним респондентам. Усього було отримано 100 відповідей від медійників. 81% – опитані з усіх регіонів України, 19% з міста Києва. 69 % жінок та 31% чоловіків. Дослідження проводилося протягом 1–13 липня 2020 року. Помилка репрезентативності: не більше за 3%. Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька відповідей

Дослідження стало результатом партнерства між ГО «Інститут масової інформації» та ГО Insciencе, в рамках проєкту «Науковий метод», що  здійснюється громадською організацією Inscience за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».