виставка Анатолія Обельця

Дерево мого життя

23липня о 17 годині в Національному музеї українського народного декоративного мистецтвавідбудеться відкриттяперсональноївиставкитворів з деревини майстра сюжетних та орнаментальних композицій Анатолія Обельця.

Вперше широкий загал матиме можливість познайомитися з творами українського художника,виконанимив техніці інтарсії.

Різьблення по дереву – одне з головних захоплень митця. Багато років він працює в техніці, яку колеги називають «обелець-інтарсія».Його панно – це рельєфні мозаїчні зображення з пластинок (сегментів) деревини різного кольору. Після випилювання деталі шліфуються, їм надається різна висота, щоб зібрана композиція отримала об’єм. Часто автор використовує дошку сосни, з масиву якої створює одночасно картину та раму.

Улюблена тема творчості – сакральна. Композиції на євангельські теми опрацьовані ретельно. Крім основного сюжету в них присутні стилізовані краєвиди, окремі квіткові та антропоморфні мотиви, а також написи, що розкривають зміст зображуваного. «Дерево життя» – ще один улюблений мотив, різні варіанти якого сьогодні розробляє автор.

Художника знають й за кордоном як експерта з мозаїчної техніки. З ним співпрацюють фахові видання, що спеціалізуються на майстер-класах. Твори Анатолія Обельця зберігаються в приватних збірках шанувальників його мистецтва в багатьох країнах світу: Польщі, Італії, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, США, Австралії та ін.

 

Адреса: вул. Лаврська, 9, корпус 2

Куратор виставки: Денисенко Наталія, провідний науковий співробітник

Тел.: (044) 280-58-12

 

Для довідки

Анатолій Обелець – член Національної спілки художників України (2017 р.).Народився в 1960 р. в м. Лейпцигу (Німеччина) в родині військовослужбовця. Проте своєю «малою Батьківщиною» вважає м. Нову Каховку Херсонської області, де закінчив школу та зараз мешкає. Освіту отримав на механіко-математичному факультеті Одеського державного університету імені І.І. Мечникова. Учасник АТО на Сході України.

А. Обелець – постійний учасник багатьох виставкових проектів, організованих Національною спілкою художників України. Його персональні виставкивідбулися в таких містах як Нова Каховка, Енергодар, Львів, Херсон.