Олександр Файнін : Довелося, малятка, нам зіткнутися з сірим ріелтором

Увага, багато літер! Довелося, малятка, нам зіткнутися з сірим ріелтором. Чому сірим, а не чорним? Бо для того, щоб стати чорним ріелтором, треба, принаймні, мати інтелект трохи вищий за рівень мушлі… Знати рівень підготовки і досвід орендарів і зіставити його з відповідним рівнем орендодавця.

Коли ми наприкінці серпня 2019 року орендували квартиру на Позняках, вона “облизувала” нам усі частини тіла і розповідала, якою чемною і гарною людиною є орендодавець. Ми наслухалися про себе багато красивих слів і побажань усіх гараздів нам, і нашим родичам, і друзям, і знайомим, і знайомим знайомих…

І, як водиться, ріелтор прихопила 50% від вартості місячної оренди за свої недолугі послуги. Звісно ж, без квитанції чи розписки. Правда, сказала, що має зареєстровану ФОП. Ще раз побажала нам всього-всього, ще раз сказала, що орендодавць – найкраща і найдобріша людина в світі, і зникла. Треба зауважити, що в Україні не передбачається ліцензування діяльності агентств нерухомості чи окремих ріелторів, тому в цій сфері формується сприятливе середовище для реалізації шахрайських схем.

Звичайно, нас здивував і трохи підкупив той факт, що перед тим, як ми прийшли укладати договір оренди, ріелтор бігала по квартирі і зачиняла склопакети, які погано працювали і мила ванну, у якій попередні орендарі розлили відбілювач. Тобто, цим займався не сам власник квартири, доречі, огрядний коротун з задишкою і, як виявилося трохи згодом, хабал і невіглас, а пані ріелтор. Коли виникала потреба щось полагодити (а у квартирі не працювали або погано працювали холодильник – вигонив брудними шкарпетками і ми його взагалі не використовували, пральна машина, вікна, лампочки у люстрі вибухали і т.і.), власник квартири по телефону починав волати: “Вам же показали як користуватися склопакетом (чи чимось, що потребувало ремонту)!”

Протягом нашого 10-місячного проживання на Позняках орендодавець намагався нас вигнати тричі. Виявилося, що це така певна схема – за попередньою змовою з ріелтором, яка в угоді оренди прописала такий собі пункт про те, що при підписанні ми сплачуємо подвійну суму, але ж не за 1-й і останній місяці, а за 1-й місяць і заставну суму. За що у цій квартирі брали заставу?!! За смердючий холодильник, чи за старі меблі, чи просто так – невідомо.

Коли ми підписували договір оренди, власник розповідав який чудовий будинок, де ми маємо щастя проживати, і як тут завжди тепло і є гаряча вода. Взимку дійсно було тепло, але ж кляті склопакети і підвіконня мали величезні щілини, з яких сильно віяло холодом. Але ж гаряча вода була завжди. Більш того, коли підписували договір, власник сказав, що у разі, якщо гарячої води не буде більше тижня, він вирішуватиме питання з встановленням бойлеру. Такий момент настав. Майже три тижні з середини травня до початку червня не було гарячої води. І ми попросили поставити бойлер. Тут, як завжди, хазяїн квартири вчинив скандал і почав вимагати нашого негайного виселення. Отже, схема полягала в тому, щоб примусити орендарів з’їхати з квартири завчасно, тобто до дати закінчення терміну дії договору оренди. І не повертати заставу, нібито, квартиранти порушили умови договору.

Але ж на нас, які орендували квартиру за кордоном і маємо чудовий досвід вирішувати найскладніші проблеми, що пов’язані з орендою, власник квартири зламав зуби. Більше того, він за нашої ініціативи сплатить податки за надання цієї квартири в оренду, а це – більше 20 тис.грн.

У цьому конфлікті, коли ми були змушені виїхати з квартири за два місяці і 5 днів до закінчення терміну дії договору оренди, ріелтор стала на сторону орендодавця. І до цього, коли у нас виникали конфлікти з власником, вона захищала його і розповідала яка він гарна людина.

Виникає питання – навіщо потрібні ріелтори з їх послугами і сплатою за них, якщо вони жодним разом не несуть відповідальності за свої дії і не захищають споживачів (читай – орендарів)?

Країна має знати своїх героїв. Отже, “ріелтора” без жодної реєстрації звати Ірина Радковська, її телефон – 050-3040249, дата народження – 25.04.1965. Вона має ФБ профіль без фотокартки, а, доречі, власник квартири взагалі у паспорті записаний як “Олексій”, а називає себе “Леонід”.

Оминайте цю горе-ріелторку і бережіть себе!

Олександр Файнін