дексаметазон -панацея від коронавірусу чи отрута?

Міністерство охорони здоров’я України внесло до протоколу лікування пацієнтів із COVID-19 препарат дексаметазон.

Про розширення протоколу лікування коронавірусу і внесення додаткових лікарських засобів повідомив голова МОЗ Максим Степанов .

За його словами, відбулося засідання робочої групи з провідними фахівцями щодо оновлення стандартів надання меддопомоги при COVID-19.

Було прийнято рішення щодо внесення такого препарату, як дексаметазон,– сказав Степанов.

Що відомо про дексаметазон

Британські вчені повідомили, що вживання дексаметазону сприяє зменшенню смертності приблизно на третину серед людей на ШВЛ, а також на одну п’яту серед осіб, що потребують кисневої підтримки.

Дексаметазон – що це? Найпотужніший з відомих блокаторів запальних і аутоімунних процесів.

Дексаметазон – це синтетичний препарат із групи глюкокортикоїдних гормонів. Він має протизапальну, протиалергічну та імуносупресивну дію.

При легкому перебігу COVID-19 препарат абсолютно даремний. Він знижує летальність серед важких і критичних хворих, які перебувають в реанімації. Чим важче перебіг, тим він ефективніший, а на більш легких хворих він не діє взагалі ніяк.

Провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Семен Єсилевський заявив, що дексаметазон має багато важких побічних ефектів від гіпертонії, безсоння та ожиріння, до катаракти, психозів і втрати пам’яті.

Препарат не рятує всіх! Летальність падає максимум на 30%, але решта 70% все одно їдуть з реанімації в морг… Це дуже “важкий” препарат. Ви з хорошими шансами просто дуба дасте або залишитеся інвалідами,
– заявив біофізик.