СИН ОТАМАНА ІВАНА СІРКА

УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ ЗРОБИЛИ НЕЙМОВІРНЕ НАУКОВЕ ВІДКРИТТЯ!
Виявляється, що СИН ОТАМАНА ІВАНА СІРКА БУВ КРИМСЬКИМ ТАТАРИНОМ! Він також був козаком на Січі, а потім ротмістром королівської гвардії!
Сірко Молодший був прийомним сином-пасинком кошового отамана Івана Сірка. На Січі його називали Іваном Татарином, що дає можливість засвідчити його кримсько-татарське походження. У 1679 році Сірко Молодший відправився разом з посольством Січі до Варшави. Там він вступив на службу до королівської гвардії. У 1682 році король Ян ІІІ Собеський писав, що у його війську служить син знаменитого кошового – «Сіркового сина задля пам’яті і заслуг його батька пригорнув до себе».
12 вересня 1683 р. Іван Татарин-Сірко взяв участь у Віденській битві! Прикриваючи відхід королівського війська з Австрії гвардійці залишилися обороняти фортецю Унгвар (суч. Ужгород) від куруців, які підтримували Османську імперію. У ніч з 30 на 31 грудня 1683 року, при обороні мурів Ужгорода, Іван Сірко Молодший загинув у бою смертю героя…
Гіпотетичне зображення: Королівський гвардієць, запорозький козак та кримський татарин Сірко Молодший у розпалі Віденської “битви народів”.
Оригінальна гравюра 1684 р.. Варшава.
Історична пісня “Ой, Лимане, лимане” загублена. Випадково зберігся її уривок в пісні про Івана Богуславця: “Ой, Лимане, Лимане! Ти Сірку Романе, та гей же ти Сірку Романе! Ой, що будем робити, Нема козакам по чарці горілки де взяти, Да гей же де взяти”. Такою ж є дума “Про Сірчиху і її ПЕтра”, де називаються пойменно сини Івана Сірка – Петро і Роман.
+++ М.Сумцов. Слобідсько українські історичні пісні. Черкаси. Видавництво “Сіяч” 1918 р.