11 мільйонів доларів за мовчання Юлі Тимошенко

Скадден заявив, що заплатив 11 мільйонів доларів за врегулювання суперечок з Україною

Юрист  Ю. Тимошенко та його соратник сплатили позов щодо її ролі у звіті, що виправдовує її ув’язнення політичним конкурентом.

ВАШІНГТОН – Нью-Йоркська юридична фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom заплатила 11 мільйонів доларів або більше, щоб уникнути судового позову колишнього прем’єр-міністра України Юлії В. Тимошенко, яка звинувачувала фірму у сприянні політичному переслідуванню .

Урегулювання, про яке раніше не повідомлялося, пов’язане з представництвом фірми, починаючи з 2012 року урядом Росії, узгодженим з Росією Віктором Ф. Януковичем, тодішнім президентом України.

Робота Скаддена в Україні, яка вже призвела до федеральних розслідувань та крутих штрафів, зосереджена на доповіді фірми, яку союзники пана Януковича намагалися виправдати поводження свого уряду з пані Тимошенко, провідним конкурентом пана Януковича. Її ув’язнили з 2011 року за зловживання службовими звинуваченнями, які міжнародна спільнота широко засуджувала як політично вмотивовану.

Після того, як уряд пану Януковича впав у 2014 році на вуличних протестах проти його корупції та повороту до Москви, пані Тимошенко звільнили з в’язниці та почали роздуму про повернення, а також відплату проти пана Януковича та тих, хто вважає, що це дозволило йому, включаючи Скаддена.

У інтерв’ю в грудні 2018 року з The New York Times у Вашингтоні вона нагадала, що “було дуже болісно” дізнатися про роботу Скаддена, “коли я був у в’язниці і спостерігав за цим у одиночній камері”.

Розмовляючи через перекладача, вона звинуватила адвокатів Скаддена та інших видатних західників у «побілці Януковича та його уряду» в обмін на гроші, додавши: «Шкода, що така відома компанія, як Skadden, навіть подумала прийняти цю справу. Це брудний, брудний, брудний контракт ».

Після співбесіди вона та її адвокат Сергій Власенко, який також стверджував, що до нього покладався несправедливо уряд Януковича, зберегли юридичну фірму Reid Collins & Tsai, щоб вивчити можливість подати до суду на Скаддена за його роботу, за словами двох людей, знайомих з домовленості.

За словами людей, знайомих з врегулюванням, Скадден заплатив 11 мільйонів доларів або більше для врегулювання справи до подання позову. Кошти від поселення, здається, були передані Рейдом Коллінзом пані Тимошенко та пану Власенко.

Ця домовленість відображається на записах, які пані Тимошенко та пан Власенко вносили до українського уряду, з яких видно, що кожен з них отримав близько 5,5 мільйонів доларів від Рейда Коллінза між липнем та минулим місяцем.

У записах не згадується Скадден. У своїх поданнях пан Власенко характеризував гроші як “іноземний дохід”. Тимошенко охарактеризувала це в поданні цього місяця як “компенсацію шкоди, заподіяної політичними репресіями 2011-2014 рр., Яка була отримана в США на стадії врегулювання досудової участі”.

Виплати відбулися після того, як Скадден заплатив 4,6 мільйонів доларів минулого року для врегулювання розслідування Міністерством юстиції щодо того, чи порушила його робота для уряду Януковича закордонне закону про лобіювання.

Згодом фірма виявила у поданні до Міністерства юстиції, що їй заплатили загальну суму понад 5,2 мільйона доларів США за її роботу, при цьому 4,15 мільйона доларів надійшли від українського олігарха та його американського лобіста, а 1,1 мільйона доларів – від Міністерства юстиції України. Під час огляду робіт, здійснених у 2017 році, Скадден повернув українському уряду 567 000 доларів, відкрив The Times.

Один з адвокатів, який допомагав у доповіді, Алекс ван дер Зван, признався, що той рік брехав федеральним слідчим про свої повідомлення, пов’язані з роботою фірми для уряду пана Януковича.

Провідний адвокат Скаддена на рахунку в Україні, Грегорі Б. Крейг, колишній радник Білого дому президента Барака Обами, був звільнений минулого року за кримінальне звинувачення, яке він брехав федеральним органам влади про роботу. А Пол Манафорт, який служив політичним консультантом пана Януковича та набирав пана Крейга та Скаддена для роботи над цим рахунком, – відбував сім з половиною років ув’язнення за фінансові та лобістські порушення, пов’язані з його роботою щодо пана Януковича.

Дослідження Скаддена, містера Манафорта та містера Крейга були спонукані розслідуванням спецзахисника щодо втручання у вибори 2016 року Росією та того, чи змовилася країна проти президентської кампанії Дональда Дж. Трампа. Містер Манафорт був головою кампанії Трампа. У той час як причетність Скаддена до пана Манафорта та урядового уряду пана Януковича передувала кампанії Трампа, перевірка зробила Скаддена дитиною-плакатом для репресій Міністерства юстиції за типом прибуткових, але тіньових закордонних робіт, які стали прибутком центр політично пов’язаних юристів та консультантів у Вашингтоні.

Однак угода свідчить про те, що фірма не прагне продовжувати публічно захищати звіт або свою роботу в Україні.

Skadden не відповів на багаторазові запити щодо коментарів до своїх адвокатів та керівників зв’язків з громадськістю, включаючи електронний лист, що містить детальний перелік питань щодо врегулювання. Містер Крейг відмовився від коментарів.

Містер Власенко та Рейд Коллінз не відповіли на запити про коментарі.

Прес-секретар пані Тимошенко відмовилася відповідати на запитання щодо врегулювання, але вона вказала на заяву, яку колишній прем’єр-міністр розмістив у Facebook, в якій написав, що гроші надходять “від юридичної особи в США на стадії передрегулювання врегулювання”.

На посаді пані Тимошенко виголосила угода як “ще один доказ того, що моє ув’язнення у 2011-2014 роках було проти мене політичною репресією”. Вона додала: “Більше не буде деталей” через “юридичні обмеження у справі”, припускаючи, що в угоді може бути застосовано застереження про конфіденційність.

Рейд Коллінз відомий тим, що переслідує справи про недобросовісні дії щодо великих юридичних та бухгалтерських фірм на випадок надзвичайних ситуацій, тобто йому виплачують відсоток розрахунків, вилучених у цих фірм, часто до подання позовів.

Немає жодної справи про позов пані Тимошенко чи пана Власенка проти Скаддена.

Але Європейський суд з прав людини у 2013 році постановив, що арешт і тримання під вартою пані Тимошенко посеред її процесу зловживання владою у 2011 році було незаконним, невиправданим та політично мотивованим. Постанова могла б відкрити двері до позову проти Скаддена згідно із Законом про позови про позови іноземців від 1789 року, який дозволяє іноземним громадянам подавати позов до федеральних судів США за порушення міжнародних законів чи договорів США.

Маша Фроляк надала доповіді з Нью-Йорка, а Марія Варенікова з Києва

https://www.nytimes.com/2020/05/10

Автопереклад Гугл