найголовніша проблема України – панування диявольського світогляду

Сутність людини пізнається у кризах. Паніка навколо коронавірусу показала реальний світогляд переважної більшості українців. І це зовсім не те, про що вони вам розповідають.Почнімо зі статистики.

Згідно з дослідженнями Центру Разумкова, проведеним з 4 по 9 жовтня 2019 року, число тих, хто визнає себе віруючим, становить 66%, а тих, хто вагається між вірою і невір’ям, становить 12%. Усі інші – це невизначені, невіруючі, переконані атеїсти і байдужі. Тобто приблизно 80% населення України у щось вірить.

– У що?

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 21 до 24 березня 2020 року провів опитування «Як українці дотримуються умов карантину». Згідно з отриманими результатами, лише 6% опитаних не турбує поширення коронавірусу, з них 1,5% вважають, що ніякі обмежувальні заходи взагалі не потрібні. Натомість 95% підтримують карантин, з них 40% вважають, що обмежувальні заходи повинні бути ще жорсткішими. Тобто народ має дуже похмурі уявлення про нашу реальність. Ці люди переконані, що живуть в дуже агресивному й небезпечному світі, а самі вони є надзвичайно слабкими і вразливими. Їх постійно атакують смертельні віруси, від яких можуть захистити тільки жорсткі обмежувальні заходи, ліки і вакцини. Рятувати своє життя треба будь-якими засобами, навіть шляхом втрати свободи та гідності: Краще бути живим псом, ніж мертвим левом.

Таким чином, абсолютна більшість українських віруючих вважає, що світ, сотворений їхнім богом, є ворожим до людського роду. Це якесь земне пекло, простір страждань, долина сліз. З іншого боку, людина, будучи творінням цього самого бога, є дуже слабкою, недолугою, вразливою. Вона не має внутрішньої сили для протистояння зграям всюдисущих злобних вірусів та іншим напастям.

– Але хто міг створити такий жахливий, пекельний світ?   

Звісно, що не Бог-Творець – всевишній, досконалий, добрий, святий. Якби люди вірили у такого Бога, вони були б сміливими. А чого їм боятися, якщо їхній досконалий і всемогутній Бог створив досконалий світ і вільну людину. Ця людина є носієм образу Божого, має величезний потенціал для вдосконалення і осягнення земного щастя. Людина, яка вірить у Бога, радіє життю, а якщо зустрічає труднощі, то шукає їх причини у власних помилках, виправляє їх і рухається далі. Тому що у її світі панує добрий Бог.

– Тоді в кого вірить переважна більшість «свідків земного пекла»?

Очевидно, у того, хто панує в цьому пеклі.

– У диявола…

Так отож. Коронавірусна криза підняла на поверхню істинні уявлення про життя більшості українців. Вони вам можуть розказувати, що вірять у доброго Бога, проте їхня реальна поведінка свідчить, що насправді вони вірять у злого диявола. Деякі дослідники з подивом зауважують, що значній частині людей навіть подобається нинішня ситуація. Можливо тому, що вона наче підтверджує правоту їхнього песимізму. Вочевидь, що з таким світоглядом Україні не світить нічого хорошого.

– Що робити?

Корона-криза показала, що найголовніша проблема України – панування диявольського світогляду. Ми вже знаємо, звідки він взявся. Тому наше завдання – системне поширення правдивого світогляду і віри в доброго Бога-Творця, всемогутнього і святого.

Як це зробити – поговоримо в наступній статті.

Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець