Клоун зібрав олігархів і просить грошей. Ідіот!

Останні пару днів прийшов до висновку, що медична система України, як не дивно, має основні ресурси аби зупинити і локалізувати атаку коронавірусу.

В активі є основний ресурс- люди і лікарні.

Сьогодні ми маємо за різними оцінками приблизно 10,000- 12,000 ліжок в інфекційних стаціонарах (загальна кількість достатня) і 2,000 лікарів-інфекціоністів (знов- таки, кількість лікарів теж начебто не гірша, ніж в Європі) та 5,000 медичних працівників з числа допоміжного персоналу в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

Все це реальний актив.

Плюс, сьогодні в Україну літаком буде доставлено 1,000 000 тестів, які безкоштовно надав Україні китайський засновник Алібаба на суму $80,0 млн.

Вчора вперше наш дурник озвучив хоч якийсь перелік заходів протидії вірусу. Кілька з них дійсно є дуже важливими.

Можна сказати тепер, що ізоляція регіонів України на період кризи, якщо її дотримуються, це ще один наш актив.

Нагадаю, в Китаї на 1 грудня був виявлений перший хворий. Китайці із запізненням ізолювали провінцію Хуйбей, яка має удвічі меншу площу і в 1,5 рази більше за Україну населення і в лютому отримали 200 смертей на день маючи високу забезпеченість ліками і ресурсами.

Далі. Якщо три чверті українців свідомо сприймуть стратегію, яку медичні експерти називають «соціальною дистанцією», залишаться вдома, працюватимуть дистанційно, тощо- ми отримаємо наступний актив аби відносно дешево і надійно подолати кризу протягом березня- квітня.

Такі заходи клоуна як зупинка метро у трьох містах є звичайною дурнею. Плотність пасажирів у метро і наземному транспорті, дистанція 3 м між пасажирами регулюється іншими заходами, переважно заходами на переведення частини працюючих на роботу вдома і заборону тусні на вулицях без потреби.

Навіть якщо не буде ніякої лікарської допомоги інфікованим, то за вищеозначених заходів 96% хворих виживають за рахунок імунітету- каже ВОЗ.

У пасив можна сміливо віднести дурість клоуна та непрацездатність його управлінських кадрів в обласних адміністраціях.

Саме звідси виникла велика незахищеність індивідуальними медичними засобами самих лікарів, поліції, армії, державних службовців, які мають щодня забезпечувати життєздатність і безпеку держави, а також самого населення.

Зокрема, для 12 000 лікарів (плюс весь склад поліції, армії у зоні зіткнення, державних службовців, які мають забезпечувати життєздатність і безпеку держави) щодня потрібні мільйони респіраторів класу Ffp2, які можна використовувати 6-8 годин, не менше мільйона костюмів біологічного захисту з бахилами, масками, шапочками, нарукавниками (клас 3-4 та клас 5-6), тисячі безконтактних термометрів, апаратів ШВЛ.

Де держзамовлення?

Це не hi-tech. Все можна робити тут, в Україні, в межах кожного регіону окремо і масово. Потребу на день чи на місяць не важко розрахувати виходячи з кількості лікарів та іншого медперсоналу (військових і цивільних), патрульної поліції, держслужбовців.

Постачання з Європи і США не буде до середини квітня- всі країни зараз обмежили експорт медичної продукції через власні проблеми, а Китай перевантажений замовленнями. Вихід один – термінове власне виробництво з наявних запасів тканин і матеріалів.

Клоун зібрав олігархів і просить грошей. Ідіот! За даровану гривню вони потім з нас заберуть ще 5.

Гостра нестача медикаментів, що мають бути біля тих 12000 ліжок в інфекційних стаціонарах, не вирішується розмови з олігархами. Цю прогалину може вирішити тільки бізнес і не через податкові пільги (про які говорить клоун), а шляхом укладання контрактів з дилерами в Україні майже всіх відомих фармацевтичних гігантів.

Компанії можуть і без олігархів (нах…й вони їм потрібні) поставити в Україну все, що потрібно, біло-сіро-чорними способами і швидко, якщо надати їм реальні гарантії оплати.

Це стосується всіх позицій, від апаратів ШВЛ (іх треба приблизно 2000-4000 шт), марлі і тканин до вакцин і високотехнологічних ліків.

Для цього потрібно скоординувати бізнес і розподілити ролі. Вони знайдуть інструменти і гроші раніше за клоуна і олігархів. Нехай заробляють вони через кілька місяців і отримають гроші від держави, ніж ці гроші отримає якийсь підгазетний фонд клоуна, звідки їх неодмінно вкрадуть наполовину.

Через те, що проблемою займаються сановні придурки клоуна, а не бізнес, досі не можна зрозуміти потрібну кількість нестачі всього і вся.

Ми не знаємо потреби у тих же апаратах ШВЛ і можемо судити лише виходячи з закупівель м.Дніпра (50 апаратів ШВЛ на 1 млн. населення) чи Львова (100 апаратів). Те саме стосується костюмів біозахисту з бахилами, масками, шапочками та рукавичками (~7000 на 1 лікарню). Середньому бізнесу, дилерам, а не Коломойському відомо, скільки ящиків по 500 пар медичних перчаток треба щодня і коли з яким інтервалом.

Клоун, маючи за спиною державу, просить $500 млн у олігархів.

Коронавірус не чума у середньовіччі, не холера, а також не війна з кацапами, яка вимагає роботи тих підприємств, що контролюють олігархи. Навщо цей цирк!

На патріотичну пасионарну частину суспільства, що пройшла війну і веде її далі, він спиратися не хоче. Для неї він заготовив обмеження зібрань, проекти корумпованих законів про дерибан землі і закріпачення працюючих, зупиняє транспорт в Києві (Дніпро і Харків його повірте мало колишать), тощо.

Ну, не ідіот?

Volodimir Bondal