Просування Таміфлю – маніпуляція фармкорпорацій

Виробник популярного нині в Україні препарату від грипу Таміфлю фармкомпанія Hoffmann-La Roche на початку 2020 отримала позов зі звинуваченнями у введенні в оману державних органів США для отримання 1,5 мільярдів доларів бюджетних коштів.

Про це повідомляє Захар Мілютін на своїй Фейсбук-сторінці. 

У позові стверджується, що схема передбачала публікацію брехливих статей, які неправдиво стверджують, що Таміфлю зменшує ускладнення, тяжкість госпіталізації, смертність та розповсюдження грипу. 

Потім компанія використовувала ці статті, щоб агресивно продавати препарат уряду для використання під час пандемії.

Введені в оману федеральний уряд та уряди штатів, згідно з позовом, витратили близько 1,5 мільярдів доларів на запаси Таміфлю для боротьби з пандемією грипу.

“Як стверджується у скарзі, Таміфлю не дає того ефекту, що його обіцяв виробник”, – заявив адвокат Марк Ланьє з бостонської юридичної фірми Lanier.

“Рош приховував цей факт протягом багатьох років, вибірково цитуючи свої дослідження та приховуючи інші дані про Таміфлю.

Компанія використовувала лобістів, ключових лідерів думок та замовні публікації для просування Таміфлю брехливими обіцянками урядам, наляканим пандемією грипу“.

За науково складовою позову стоїть Доктор Томас Джефферсон, лікар і дослідник, афілійований з поважною глобальною науковою мережею Cochrane Collaboration. Він досліджує такі інгібітори нейрамінідази як Таміфлю вже понад два десятиліття. В ефективності Таміфлю він почав сумніватися у 2009 році і витратив чотири роки, щоб змусити компанію-виробника оприлюднити усі дані клінічних досліджень.

“У позові стверджується, що Рош добре знав, що Таміфлю є неефективним продуктом для боротьби з пандемією грипу”, – заявив адвокат Клейтон Галунен зі штату Міннеаполіс.

False Claims Act, в рамках якого було подано цей позов, передбачає можливість відшкодування до трикратного розміру завданої бюджету шкоди.

Це означає, що судовий програш може коштувати фармкорпорації до 4,5 мільярдів доларів збитків.

Додаткові деталі тут: Tamiflu Fraud Bilked $1.5 Billion from Government, Alleges Whistleblower