Герб СРСР з пам’ятника “Батьківщина-Мати” в Києві приберуть

Директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович має намір знести герб СРСР з пам’ятника “Батьківщина-Мати” у Києві до закінчення своєї каденції.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі журналіст Андрій Павловський.

Зокрема, у повідомленні йдеться про те, що Дробович аргументував демонтаж комуністичної символіки з монументу “законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів”.

“Прибрати радянський герб зі щита не тільки можливо, але і має бути зроблено за законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів”, – сказав він.

Як зазначається, директор Інституту нацпам’яті додав, що це реально зробити з технічної точки зору і що треба “менше хайпу”.

“Це цілком можливо, і з технічної точки зору теж. Це ряд процедур, технічних і юридичних, які потрібно виконати. Тут треба менше хайпа. Просто спокійно зробити справу”, – пояснив він.

Водночас Дробович пояснив, що чутки про можливе знесення пам’ятнику не є правдивими і зауважив, що це складна і знакова для України архітектурна скульптура.