в армію з 18 років

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким знизив вік для призову до армії. Відтепер призивати на строкову військову службу можуть хлопців віком від 18 років.

Володимир Зеленський підписав указ про вік для призову в армію

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 16 січня, підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році. При цьому призовний вік у документі зазначено в діапазоні від 18 до 27 років.

DW.COM

“Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”, – йдеться в указі.

Також указом визначені строки для проведення чергових призовів українців на строкову військову службу: у квітні – червні та жовтні – грудні 2020 року. Цей указ набирає чинності з дня його опублікування, крім окремих пунктів.

Нагадаємо, що в 2015 році президент України Петро Порошенко заявив, що призов громадян до лав Збройних сил України буде збережено, а вік призовників буде підвищено з 18 до 20 років, при цьому призовники гарантовано не потраплятимуть до зони проведення антитерористичної операції на сході України.

Згодом Порошенко щорічно до 2019 року включно підписував укази про призов на строкову військову службу осіб чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, але вони не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.